Dr n. med. Wiesław Wiznerowicz – Specjalista Protetyki Cyfrowej.

Lekarz medycyny i stomatologii z 37 – letnim doświadczeniem.  W 1982 roku, po skończeniu studiów stomatologicznych, został zatrudniony jako asystent w Akademii Medycznej.  Skończył dwa  fakultety medyczne z wynikiem bardzo dobrym. Posiada również Dyplom ukończenia Medycznego Studium Zawodowego  nr 1 w Poznaniu.

Ukończył Oddział Stomatologii, na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Poznaniu, z wyróżnieniem, otrzymując czerwony dyplom (średnia ocen ze studiów: 4,98) . Otrzymał  również Medal Akademii Medycznej im. K. Marcinkowskiego, za wybitne osiągnięcia w nauce i pracy społecznej (1982), który upoważnił go do wyboru miejsca pracy po studiach i otrzymania mieszkania.

W 1982 roku podjął studia medyczne, pracując na pełnym etacie, w Instytucie Stomatologii, jako asystent. Ukończył Medycynę na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Poznaniu i uzyskał dyplom lekarza medycyny (1985).  Jednak, nigdy nie podjął pracy jako lekarz medycyny. Studiował na Wydziale Lekarskim, by mieć możliwość wyboru, gdyż w latach poprzednich marzył o karierze Lekarza Medycyny. Już po paru miesiącach pracy jako Stomatolog,  Stomatologia stała się jego życiową pasją i tak już pozostało do dzisiaj.

Posiada dwie Specjalizacje I stopnia ze stomatologii ogólnej  (1989) i II stopnia z Protetyki Stomatologicznej  (1992) Jako specjalista protetyk mógł zaoferować swoim pacjentom, wysoko specjalistyczne zabiegi protetyczne, polegające na uzupełnianiu brakujących zębów oraz rekonstrukcji ich koloru i kształtu.

Doktor nauk medycznych od 1994 roku. Obronił Pracę Doktorską – “Powtarzalność zarysów obrzeża, czynnościowych wycisków bezzębnej szczęki, wykonanych metodą Herbsta i metodą przy ustach zamkniętych, w trakcie żucia”.

Po studiach pracował naukowo oraz dydaktycznie w Instytucie Stomatologii Akademii Medycznej w Poznaniu, jako wykładowca w Zakładzie Propedeutyki i Rehabilitacji Stomatologicznej. Dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem ze Studentami Stomatologii przez 15 lat. W 1997 roku zrezygnował z dalszej kariery naukowo-dydaktycznej, by skupić się tylko na doskonaleniu umiejętności klinicznych.

W 1985  roku  otworzył  prywatną  Praktykę  Stomatologiczną,  którą bez przerwy kontynuuje do dzisiaj . W 1994 roku otworzył nowoczesną praktykę w dużym, własnym lokalu w centrum Poznania z dogodnym dojazdem i parkingiem.

W 1987 roku pierwszy w Poznaniu, wprowadził korony i mosty porcelanowe, jako stałe uzupełnienie protetyczne ,  co było przełomem w jego karierze protetycznej. W tym okresie, wszyscy dentyści, oferowali pacjentom tylko i wyłącznie korony akrylanowe lub metalowe licowane akrylanem.  Wcześniej, jako jeden z pierwszych lekarzy w Poznaniu, wprowadził materiały śwatłoutwardzalne w zachowawczym leczeniu stomatologicznym.

W 2004 roku, jego życiorys, jako jedynego lekarza stomatologa prowadzącego wyłącznie prywatną praktykę stomatologiczną, został umieszczony w Leksykonie wybitnych osobistości “Who is Who w Polsce,” wydawanym corocznie w Austrii. Z tego powodu, w 2005 roku, otrzymał  od Wydawcy Who is Who z Austrii,  jako specjalne  wyróżnienie , certyfikat International Star Registry (USA,) posiadania własnej gwiazdy w konstelacji Draco, nazwanej imieniem doktora Wiesława Wiznerowicza.

W 2006 roku, został wybrany najlepszym dentystą w Poznaniu, w jedynym do tej pory Rankingu Lekarzy ze wszystkich specjalności medycznych . Był to jedyny do dzisiaj ranking lekarzy w Poznaniu i okolicach. Jako doktor nauk medycznych znalazł się  w towarzystwie najlepszych Profesorów medycyny poznańskiej.

W  2009 roku  jako  pierwszy Specjalista Protetyk  wprowadził na szeroką skalę,w swoim gabinecie, korony cyfrowe LAVA.

Wielokrotnie występował w programach telewizyjnych i radiowych : TVP1,  TVP2,  WTK,  Radio Merkury.  W udzielonych wywiadach zajmował sie problematyką związaną z utratą zębów oraz z powikłaniami w sytuacji ich nie uzupełnienia.

W  2012 roku, jako pierwszy w Polsce, otworzył profil na Facebook’u : Korony cyfrowe LAVA. W sposób ciągły prezentuje zdjęcia  wszystkich swoich koron i mostów cyfrowych LAVA.

——————————————————————————————————————–

Doktor Wiesław Wiznerowicz jest jedynym lekarzem stomatologii :

——————————————————————————————————————–
1. który, wykonuje w swoim gabinecie, tylko i wyłącznie korony i mosty cyfrowe LAVA,
2. który, ma 256 000 polubień profilu – Korony cyfrowe LAVA,
3. który, ma tak odległe, wolne terminy zabiegów,
4. który, pokazuje w internecie zdjęcia koron cyfrowych LAVA, w takim powiększeniu i w takiej ilości ,
5. który, jako najlepszy student na roku, miał średnią z całych studiów – 4,98,
6. który, otrzymał Medal Akademii Medycznej za wybitne osiągnięcia w nauce.Kontakt do gabinetu

Telefon:

603 789 107

 

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - Czwartek 11.00 - 16.00

 

Adres:

Osiedle Na Murawie 3, 61-655 Poznań

 

Wykonujemy:

Tylko i wyłącznie Korony cyfrowe LAVA

Gabinet Dr. Wiznerowicza Poznań