Galeria zdjęć koron i mostów cyfrowych

WSZYSTKIE PRZEDSTAWIONE NA ZDJĘCIACH KORONY I MOSTY, WYKONANE ZOSTAŁY PRZEZ DOKTORA WIZNEROWICZA, W JEGO GABINECIE, W LATACH 2009 – 2019

WYWIAD PRZEPROWADZONY Z DOKTOREM WIZNEROWICZEM I OPUBLIKOWANY W CZASOPIŚMIE – MODA & STYL POD TYTUŁEM :

PIĘKNY UŚMIECH, NAJLEPSZYM MAKIJAŻEM KOBIETY.
————————————————————————————
PYTANIE 1.       Korony cyfrowe LAVA, które  są wykonywane na podbudowie z tlenku cyrkonu, w systemie komputerowym CAD/CAM, to najdoskonalsza i niezniszczalna imitacja naturalnego szkliwa zęba.  Tlenek cyrkonu jest stosowany  od lat w medycynie, jako sprawdzony, kompatybilny  materiał z ustrojem człowieka, do wykonywania np: endoprotez stawów biodrowych.
Podstawą koron cyfrowych, wykonywanych w tej technice, jest podbudowa z tlenku cyrkonu, która wykonywana jest w Laboratorium Dentystycznym, na podstawie skanu modelu gipsowego Pacjenta.
Następnie obraz ten jest wysyłany do specjalnej frezarki, która z małego bloczka  cyrkonowego,  wycina z dokładnością 0,1 mm podbudowę, czyli wnętrze korony cyfrowej.
Taka technologia wykonania, zapewnia idealną szczelność takiej korony, zwłaszcza w obszarze przydziąsłowym.
Na tak przygotowanej podbudowie z tlenku cyrkonu, Technik – Ceramista napala porcelanę, w kształcie i kolorze zęba, indywidualnie dla danego Pacjenta.
Po zacementowaniu, tak przygotowanej korony cyfrowej, na specjalny cement, dochodzi do jej  „  zrośnięcia „  z odpowiednio przygotowanym zębem Pacjenta.
Dzięki trwałości i szczelności korony cyfrowej, może służyć Pacjentowi do końca życia.
PYTANIE 2.     W USA protetyka cyfrowa została wprowadzona na szeroką skalę w 2009 roku i od tego czasu oferuję tego typu  korony moim Pacjentom.  Zwykłe korony porcelanowe na metalu, pojawiły się już w latach pięćdziesiątych poprzedniego wieku i technologia ich wykonania, praktycznie nie zmieniła się do dzisiaj. Ulepszono w tym czasie tylko materiały służące do ich wykonania.
Jestem przekonany, że z uwagi na doskonałość korony cyfrowej LAVA, przez następne 50 lat, nie pojawi się jakikolwiek nowy, lepszy system wykonania koron i mostów protetycznych.


PYTANIE 3.      Korona cyfrowa LAVA  jest najdoskonalszą imitacją naturalnego szkliwa, która może zabezpieczyć ząb do końca życia, bez jakichkolwiek oznak zużycia. Zalety koron cyfrowych są nieporównywalne z zaletami jakichkolwiek innych koron stosowanych w Protetyce.  Precyzyjnie wykonana korona cyfrowana, na odpowiednio przygotowanym zębie   i osadzona na specjalny cement, praktycznie się z nim ” zrasta „ . Dzięki niesamowitej dokładności ( 0,1 mm ) nie pozwala na wniknięcie bakterii do końca życia Pacjenta. Korona cyfrowa jest doskonałą imitacją szkliwa, o niezmiennej gładkości powierzchni, która zachowuje kształt i barwę, mimo, że w jamie ustnej warunki są bardzo niekorzystne. Natomiast gładkość korony cyfrowej, przy brzegu dziąsłowym, pozwala na utrzymanie zdrowych, różowych dziąseł, o wiele dłużej niż w kontakcie z własnym szkliwem.
Korony cyfrowe w odcinku przydziąsłowym posiadają chroniącą dziąsło, przed urazami mechanicznymi, wypukłość, która jest zachowana do końca życia, natomiast ząb naturalny, z reguły traci ją po trzydziestym roku życia.
W tej sytuacji zaniki wyrostka zębodołowego i dziąseł, są bezwzględnym wskazaniem do wykonania tego typu koron.


PYTANIE 4.      Most cyfrowy LAVA , jest rodzajem stałej odbudowy protetycznej, brakującego zęba lub zębów. Każdy most składa się z filarów, czyli koron osadzonych na własnych zębach oraz przęsła, które uzupełnia brakujące zęby.
Jednak uzupełnienie brakujących zębów bocznych, za pomocą mostu cyfrowego, jest możliwe tylko w sytuacji,
gdy Pacjent posiada ostatnie, własne zęby, zamykające brak zębowy. W pewnym sensie mosty cyfrowe są alternatywą dla implantów, które mają wiele wad. Implant zrośnięty jest całkowicie z kością i nie ma absolutnie, żadnej amortyzacji podczas żucia. Natomiast własne zęby, amortyzują na więzadłach ( włóknach kolagenowych),
co gwarantuje komfort żucia. Z tego względu nie wolno wykonać mostu cyfrowego na własnym zębie i implancie. Z drugiej strony dziąsło nigdy nie przyrośnie do implantu, powodując zaleganie resztek pokarmowych w tej okolicy. Uważam, że most cyfrowy jest doskonalszą alternatywą implantów, zwłaszcza, że nie wprowadzamy metalu do organizmu., a tylko tlenek cyrkonu, który jest kompatybilny z organizmem Człowieka.


PYTANIE 5.      W moim Specjalistycznym Gabinecie Protetyki Cyfrowej wykonuję od paru lat tylko i wyłącznie korony i mosty cyfrowe w systemie LAVA.   Pacjenci po konsultacji, którzy wymagają przygotowania do zabiegu, kierowani są do odpowiednich Specjalistów. Najczęściej są to Pacjenci, którzy mają martwe zęby, nieprawidłowo wyleczone  kanałowo.


PYTANIE 6.          Jak tylko pamiętam, zawsze chciałem być Lekarzem i nigdy nie brałem pod uwagę, jakiegokolwiek innego zawodu. Oddział Stomatologii na Wydziale Lekarskim  Akademii Medycznej w Poznaniu ukończyłem już w 1982 roku, z wyróżnieniem, ze średnią ocen z całych studiów – 4,98. Będąc najlepszym Studentem na roku, udowodniłem swoje powołanie do zawodu Dentysty. Otrzymałem wówczas Medal Akademii Medycznej za wybitne osiągnięcia w nauce, co pozwoliło mi wybrać miejsce przyszłej pracy i tak rozpocząłem pracę w Instytucie Stomatologii, w Zakładzie Protetyki.
Po skończeniu Stomatologii podjąłem  jednocześnie studia medyczne, pracując na pełnym etacie, jako Wykładowca w Instytucie Stomatologii. Ukończyłem Wydział Lekarski w 1985 roku i uzyskałem drugi dyplom, tym razem Lekarza Medycyny. Jednak nigdy nie podjąłem pracy jako lekarz medycyny, uważając, że poszerzyłem znacznie swoją wiedzę medyczną.
Już po paru miesiącach pracy jako Stomatolog , stomatologia stała się moją życiową pasją i tak już pozostało do dzisiaj.


PYTANIE 7.         Już jako młody Lekarz Stomatolog, wprowadziłem pierwszy w `Poznaniu, w 1987 roku, korony i mosty porcelanowe na metalu, jako uzupełnienia stałe, co było przełomem w mojej karierze protetycznej. W tym okresie Dentyści w Polsce, oferowali Pacjentom w gabinetach tylko i wyłącznie korony akrylowe i metalowe licowane akrylem. Od tego czasu, wykonywałem głównie mosty i korony porcelanowe, zajmując się na mniejszą skalę, leczeniem zachowawczym zębów.
W 1992 roku zostałem Specjalistą Protetyki Stomatologicznej i od tego czasu, mogłem zaoferować moim Pacjentom również wysoko specjalistyczne zabiegi protetyczne, polegające na uzupełnianiu brakujących zębów za pomocą mostów oraz rekonstrukcję  koloru i kształtu zębów, za pomocą koron. W dalszym etapie mojej kariery zawodowej obroniłem Pracę Doktorską, otrzymując tytuł Doktora Nauk medycznych.
W 1997 roku zrezygnowałem z dalszej kariery naukowo-dydaktycznej, by skupić się na doskonaleniu umiejętności klinicznych związanych z Protetyką Stomatologiczną, w swoim prywatnym Gabinecie. 
W 2006 roku zostałem uznany najlepszym Dentystą w Poznaniu w rankingu wybitnych Lekarzy wszystkich specjalności medycznych. Był to jedyny ranking lekarzy w Poznaniu i okolicach. Jako Doktor nauk medycznych
znalazłem się tam w towarzystwie najlepszych Profesorów medycyny poznańskiej.
W 2009 roku,  jako pierwszy w Polsce   ,Specjalista Protetyki Stomatologicznej,  wprowadziłem na szeroką skalę,  w swoim gabinecie, korony i mosty cyfrowe LAVA.   W 2012 roku, również jako pierwszy Lekarz w Polsce, udostępniłem na Facebook’u  profil – Korony cyfrowe LAVA,  na którym prezentuję  w sposób ciągły,  zdjęcia wszystkich, wykonanych przeze mnie koron i mostów LAVA.                                                                        W 2019 roku profil ten osiagnął 256  000 polubień. W ten sposób dotarłem do potencjalnych Pacjentów w całej Polsce i Polaków mieszkających za granicą. Z tego powodu, wolne terminy zabiegów stały się bardzo odległe,  ale na każdy zabieg,  potrzebuję cały dzień, więc zwiększenie ilości zabiegów w tygodniu,  wiązałaby się z niższą jakością koron. Jestem przekonany,  że jestem jedynym Specjalistą na Świecie, który wykonuje tylko i wyłącznie korony i mosty cyfrowe LAVA i jedynym Dentystą, który w internecie pokazuje zdjęcia koron cyfrowych,   w takim powiększeniu i w  takiej ilości. Praktyka czyni mistrza, więc wykonując tak dużą ilość koron i mostów cyfrowych LAVA,   doszedłem do takiej perfekcji, że każda korona wykonana przeze mnie,  jest najwyższej jakości.  Protetyka cyfrowa jest niezmiennie, moją wielką, życiową pasją.

Kontakt do gabinetu

Telefon:

603 789 107

 

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - Czwartek 11.00 - 16.00

 

Adres:

Osiedle Na Murawie 3, 61-655 Poznań

 

Wykonujemy:

Tylko i wyłącznie Korony cyfrowe LAVA

Gabinet Dr. Wiznerowicza Poznań