Kontakt

SPECJALISTYCZNY GABINET PROTETYKI CYFROWEJDOKTORA WIZNEROWICZA

———————————————————-
czynny – od poniedziałku do czwartku – 11.00 – 16.00

Adres Gabinetu: Osiedle Na Murawie 3 61-655 Poznań
W celu umówienia się na wizytę konsultacyjną proszę dzwonić na numer 603 789 107.

——————————————————————————————————————-

663 228 223 – na ten numer można wysłać tylko sms, w razie potrzeby szybkiego kontaktu.

Na wszystkie pytania dotyczące koron cyfrowych odpowie Wam moja Asystentka pani Agnieszka.

——————————————————————————————————————–

KOLEJNOŚĆ WIZYT W CELU WYKONANIA KORON I MOSTÓW CYFROWYCH LAVA.

  1. Wizyta konsultacyjna ze zdjęciem RTG panoramicznym. Indywidualnie dla każdego Pacjenta ustalam plan leczenia i niezbędne procedury przygotowawcze ( leczenie kanałowe lub ewentualne ekstrakcje zębów ). W razie potrzeby kieruję Pacjenta do Specjalisty Endodonty. Określam dokładny koszt zabiegu i terminy wizyt. Konsultacja bez zdjęcia panoramicznego nie jest możliwa.
  2. Przygotowanie zębów pod korony LAVA i wykonanie koron tymczasowych. Zabieg może trwać do 5 godzin, w zależności od ilości koron i mostów
  3. Po 2 tygodniach od zabiegu, po akceptacji kształtu, wielkości i koloru koron cyfrowych przez Pacjenta, osadzenie koron i mostów na cement stały.
  4. Piękny uśmiech. Prawidłowo wykonane korony cyfrowe LAVA nie wymagają wizyt kontrolnych lub korekty.
  5. Na pierwszej wizycie, każdy Pacjent, musi wpłacić zaliczkę w wysokości 50% ceny koron. Drugą połowę wpłaca na ostatniej wizycie, po akceptacji i osadzeniu koron.

ZALETY KORON CYROWYCH LAVA

Precyzyjnie wykonane korony cyfrowe, osadzam na zębach Pacjenta, bez jakiejkolwiek korekty korony, a tym bardziej przygotowanego zęba. 
Każdy błąd na zębie, może spowodować pęknięcie korony w trakcie cementowania i wówczas cały zabieg należy powtórzyć o początku.
Przez 10 lat nigdy nie miałem takiej sytuacji.
Wykonanie koron cyfrowych na pełnym łuku zębowym, to najtrudniejszy zabieg protetyczny.
W tej sytuacji wykonanie precyzyjnych koron, to tylko 30 % sukcesu.
Najtrudniej wyznaczyć wszystkie parametry, tak by korony umieszczone zostały w przestrzeni neutralnej i w ten sposób przywrócić Pacjentowi prawidłową funkcje żucia.

——————————————————————————————————————–


1. korona cyfrowa – wykonana na zębie perfekcyjnie przygotowanym, osadzona na specjalny cement, praktycznie się z nim ” zrasta ” !!! 2. dokładność korony cyfrowej ( 0.1 mm ) nie pozwala na wnikanie bakterii pod koronę do końca życia !! 3. korona cyfrowa – jest doskonałą imitacją szkliwa, o niezmiennej gładkiej powierzchni, praktycznie niezniszczalnej i może chronić ząb na lata, zachowując identyczny kształt i barwę !! 4. gładkość korony cyfrowej przy brzegu dziąsłowym, pozwala n,a utrzymanie zdrowych, różowych dziąseł, o wiele dłużej niż w kontakcie z własnym szkliwem !! 5. naturalne szkliwo z roku na rok ulega ciągłej degradacji, na skutek działania kwasów owocowych itd., co powoduje bardzo szybkie przebarwianie, a w porach zniszczonego szkliwa, lokalizują się bakterie, które podtrzymują stan zapalny dziąseł. 6. naturalne zęby z wiekiem ciemnieją, z uwagi na odbudowę ciemniejszej, mocniejszej zębiny, co powoduje, że szczotkujemy zęby coraz mocniej i przez urazy mechaniczne podnosimy coraz wyżej brzeg dziąsłowy !! 7. korona cyfrowa – w odcinku przydziąsłowym, posiada chroniącą dziąsło wypukłość, która jest zachowana do końca życia, natomiast ząb naturalny z reguły traci ją po 30 – tym roku życia.Wniosek – korona cyfrowa jest o wiele lepsza niż własne , naturalne szkliwo, aczkolwiek musi być wykonana bardzo precyzyjnie.

 ESTETYKA – w każdym uzupełnieniu cyfrowym jest doskonała.  Brak podbudowy metalowej sprawia, że światło na koronach LAVA zachowuje się w sposób naturalny, typowy dla zdrowych, własnych zębów. Korony cyfrowe LAVA – dają możliwość odtworzenia cech przezierności szkliwa oraz naturalnych refleksów świetlnych. Dzięki temu finalny efekt pozostaje bez kompromisów – ząb z koroną LAVA jest nie do odróżnienia od zębów naturalnych w jamie ustnej Pacjenta.

Kontakt do gabinetu

Telefon:

603 789 107

 

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - Czwartek 11.00 - 16.00

 

Adres:

Osiedle Na Murawie 3, 61-655 Poznań

 

Wykonujemy:

Tylko i wyłącznie Korony cyfrowe LAVA

Gabinet Dr. Wiznerowicza Poznań