Zakres usług – Tylko i wyłącznie – Korony i mosty cyfrowe lava.

KORONA  CYFROWA  LAVA  ( NA  JEDEN  ZĄB  ) KOSZTUJE – 2000 zł – do końca 2020 roku

WIZYTA KONSULTACYJNA – 200 ZŁ

——————————————————————————————————————–

KORONY CYFROWE LAVA – są najdoskonalszą imitacją naturalnego szkliwa, które mogą zabezpieczyć zęby do końca życia, bez jakichkolwiek oznak zużycia. Zalety koron cyfrowych są  nieporównywalne z zaletami jakichkolwiek innych koron stosowanych w Protetyce.  Precyzyjnie wykonana korona cyfrowana, na odpowiednio przygotowanym zębie   i osadzona na specjalny cement, praktycznie się z nim ” zrasta „ . Dzięki niesamowitej dokładności ( 0,1 mm ) nie pozwala na wniknięcie bakterii do końca życia Pacjenta. Korona cyfrowa jest doskonałą imitacją szkliwa, o niezmiennej gładkości powierzchni, która zachowuje kształt i barwę, mimo, że w jamie ustnej warunki są bardzo niekorzystne. Natomiast gładkość korony cyfrowej, przy brzegu dziąsłowym, pozwala na utrzymanie zdrowych, różowych dziąseł, o wiele dłużej niż w kontakcie z własnym szkliwem. Korony cyfrowe w odcinku przydziąsłowym posiadają chroniącą dziąsło, przed urazami mechanicznymi, wypukłość, która jest zachowana do końca życia, natomiast ząb naturalny, z reguły traci ją po trzydziestym roku życia. W tej sytuacji zaniki wyrostka zębodołowego i dziąseł, są bezwzględnym wskazaniem do wykonania tego typu koron.

KORONY CYFROWE LAVA, które  są wykonywane na podbudowie z tlenku cyrkonu, w systemie komputerowym CAD/CAM, to najdoskonalsza i niezniszczalna imitacja naturalnego szkliwa zęba.  Tlenek cyrkonu jest stosowany  od lat w medycynie, jako sprawdzony, kompatybilny  materiał z ustrojem człowieka, do wykonywania np: endoprotez stawów biodrowych. Podstawą koron cyfrowych, wykonywanych w tej technice, jest podbudowa z tlenku cyrkonu, która wykonywana jest w Laboratorium Dentystycznym, na podstawie skanu modelu gipsowego Pacjenta. Następnie obraz ten jest wysyłany do specjalnej frezarki, która z małego bloczka  cyrkonowego,  wycina z dokładnością 0,1 mm podbudowę, czyli wnętrze korony cyfrowej. Taka technologia wykonania, zapewnia idealną szczelność takiej korony, zwłaszcza w obszarze przydziąsłowym. Na tak przygotowanej podbudowie z tlenku cyrkonu, Technik napala porcelanę, w kształcie i kolorze zęba, indywidualnie dla danego Pacjenta. Po zacementowaniu, tak przygotowanej korony cyfrowej, na specjalny cement, dochodzi do jej  „  zrośnięcia „  z odpowiednio przygotowanym zębem Pacjenta. Dzięki trwałości i szczelności korony cyfrowej, może służyć Pacjentowi do końca życia.


MOST CYFROWY LAVA , jest rodzajem stałej odbudowy protetycznej, brakującego zęba lub zębów. Każdy most składa się z filarów, czyli koron osadzonych na własnych zębach oraz przęsła, które uzupełnia brakujące zęby. Jednak uzupełnienie brakujących zębów bocznych, za pomocą mostu cyfrowego, jest możliwe tylko w sytuacji, gdy Pacjent posiada ostatnie, własne zęby, zamykające brak zębowy. W pewnym sensie mosty cyfrowe są alternatywą dla implantów, które mają wiele wad. Implant zrośnięty jest całkowicie z kością i nie ma absolutnie, żadnej amortyzacji podczas żucia. Natomiast własne zęby, amortyzują na więzadłach ( włóknach kolagenowych), co gwarantuje komfort żucia. Z tego względu nie wolno wykonać mostu cyfrowego na własnym zębie i implancie. Z drugiej strony dziąsło nigdy nie przyrośnie do implantu, powodując zaleganie resztek pokarmowych w tej okolicy. Uważam, że most cyfrowy jest doskonalszą alternatywą implantów, zwłaszcza, że nie wprowadzamy metalu do organizmu., a tylko tlenek cyrkonu, który jest kompatybilny z organizmem Człowieka.  

Kontakt do gabinetu

Telefon:

603 789 107

 

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - Czwartek 11.00 - 16.00

 

Adres:

Osiedle Na Murawie 3, 61-655 Poznań

 

Wykonujemy:

Tylko i wyłącznie Korony cyfrowe LAVA

Gabinet Dr. Wiznerowicza Poznań